O nás

Vítejte na webových stránkách klenotyasperky.cz.

Na těchto stránkách návštěvníci naleznou veškeré informace o stříbrných špercích, šperkovnicích, organizérech na uspořádání šperků apod.

Nechybí ani užitečné informace ohledně péče o stříbro a z něj vyrobené šperky.

Jaké informace se na webových stránkách klenotyasperky.cz dozvíte?

– Tipy, jak si vybrat vhodné šperky ke každodennímu nošení

– Kolik kusů šperků současně byste na sobě měli nosit?

– Šperkovnice: jak si vybrat tu pravou? Na co se zaměřit?

– Šperkovnice: Jaký materiál je pro šperky ten nejlepší?

– Jak koupit perfektní stříbrné šperky na každou příležitost?

– Stříbrné šperky: Jak o ně správně pečovat, aby vydržely?

Jak o šperky pečovat?

Stříbro a stříbrné šperky vyžadují zvláštní péči. Vzhledem k tomu, že stříbro na vzduchu oxiduje a tím černá, vždy šperky uchovávejte ve vzduchotěsných nádobách.

K čištění používejte mýdlovou vodu nebo speciální čisticí roztok určený k čištění stříbra.

Čemu se vyhnout?

Další nepřítel stříbrných šperků je voda. Na koupání, sprchování a sportování si šperky sundávejte, jinak hrozí jejich znečištění.

Pozor si dejte také při aplikaci krémů a parfémů. Tyto přípravky vždy nanášejte ještě před tím, než si nandáte samotné šperky. V ideálním případě počkejte 20 minut, než krém či parfém zaschne.

Kde a jak šperky uchovávat?

Šperky uchovávejte mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. K tomu vám poslouží šperkovnice nebo jiný typ organizéru určený na uchovávání šperků. Pokud zvolíte šperkovnici, uložte ji do skříně nebo na vysoko umístěnou poličku, kde nebude zbytečně na očích.

Šperkovnice se vyrábí v různých velikostech, tvarech a provedeních. Pokud jde o materiál šperkovnice, vyplatí se pořídit si ji ze dřeva. Správně ošetřené dřevo totiž absorbuje vlhkost a udrží tak vaše šperky v suchu. Pokud máte strach o bezpečnost vašich šperků, zvolte si uzamykatelnou šperkovnici se zámečkem.