Jaký materiál je na šperkovnice nejlepší?

Při hledání nejlepší šperkovnice je třeba mít na paměti několik faktorů. Materiály, ze kterých je šperkovnice vyrobena – a to jak zevnitř, tak i zvenčí, budou významným aspektem vašeho výběru.

Stejně tak jako její hmotnost, velikost a veškeré bezpečnostní prvky, které by šperkovnice mohla mít. Níže uvádíme seznam faktorů, které potřebujete při výběru zvážit.

Materiál a design

Pokud jde o interiéry šperkovnic, všechny přírodní látky, jako je hedvábí, bavlna a vlna jsou jedny z nejlepších , protože neobsahují škodlivé chemikálie, které by mohly vaše šperky poškodit.

Vnější design jakékoli šperkovnice je méně důležitý. Pokud jde o vnější vzhled, váš vkus je tím důležitějším

hlediskem. Kůže se často používá pro svou odolnost a nadčasový elegantní vzhled.

Velikost

Velikost šperkovnic se může trochu lišit. Počet položek, které musíte uložit, bude z velké části určovat, jakou velikost šperkovnice budete potřebovat. Také je dobré zvážit, kolik nových kusů si chcete v budoucnu pořizovat.

Pokud víte jistě, že v dohledné budoucnosti budete chtít jen pár nových šperků, pravděpodobně vám bude stačit šperkovnička o velikosti penálu.

Jestliže vlastníte větší sbírku šperků, zainvestujte do rozměrné šperkovnice o velikosti malého kufříku.

Bezpečnostní prvky

Uzamykací mechanismy mohou být užitečné k tomu, aby zabránily zvědavým dětem a domácím mazlíčkům hrát si s vašimi cennostmi nebo je spolehnout. Šperkovnici uzavírejte do skříně nebo odkládejte na výše položenou poličku, aby nebyla na dosah a na očích.

Pokud jde o jemné šperky, které nosíte na denní bázi, mějte na ně ve své ložnici vyhrazené místo a nádobu, kde je pravidelně uchováváte (například v malé krabičce na nočním stolku).