Jak uspořádat šperky?

Dlouhé náhrdelníky, robustní náramky, náušnice, které se obvykle ztrácejí, a prsteny všech velikostí – není divu, že vystavení a uspořádání vaší kolekce šperků může být tak náročné.

Zkombinujte to s tím, že se musíte rozhodnout, zda chcete uspořádat své šperky pomocí šperkovnice, v šuplíku nebo dokonce na zdi, a je snadné pochopit, proč jste ještě nezačali. Naštěstí, když víte jak na to, je snadnější než kdy jindy vytvořit si vlastní řešení uspořádání vašich šperků.

Krok 1: Projděte si všechny své šperky

Nejprve shromážděte všechny své šperky dohromady na jednom místě a roztřiďte je na hromádky. Rozdělte šperky podle typu a příležitosti. Nezapomeňte zkontrolovat každý kus, zda není poškozený a opotřebovaný, a odložit předměty, které je třeba vyleštit nebo opravit.

Krok 2: Vyčistěte, opravte a zabraňte poškození

Je to skvělá příležitost dostat své šperky do špičkového tvaru. Věnujte tento čas vyleštění zoxidovaných stříbrných kousků. Vyčistěte prsteny a otřete perly. Máte zlomenou sponu náramku? Vezměte ji na opravu.

Krok 3: Vyberte pro šperky úložný prostor

Zamyslete se, kde chcete vaše šperky uchovávat. Nejtradičnějším možným řešením je klasická šperkovnice. Naleznete ji v mnoha tvarech, barvách a velikostech.

Podívejte se také na organizéry šperků se zásobníky a vložkami pro uchycení prstenů a rozdělenými přihrádkami, aby zůstaly vaše náušnice a brože oddělené od ostatních šperků. Do vrchní vrstvy dejte šperky, které máte tendenci nosit častěji.

Pokud máte spoustu náramků, prstenů, hodinek nebo dlouhých náhrdelníků, zvažte kromě šperkovnice také použití speciálního kufříkového organizéru. Mnoho z nich má více úrovní, aby bylo na maximum využito vertikálního prostoru. To je také dobrý způsob, jak udržet kousky, které denně nosíte, snadno přístupné.