Jak si vybrat vhodnou šperkovnici?

Šperkovnice jsou krásné, delikátní a dokonale podtrhnout dekor vaší ložnice. Pokud si však vyberete šperkovnici pouze na základě vzhledu, mohlo by se snadno stát, že se vaše drahé šperky zamotají, nebo dokonce poškodí.

Pokud si chcete koupit krásnou šperkovnici, zvažte několik důležitých faktorů, které vám pomohou získat přesně ten druh , který potřebujete.

Zvolte dřevo

Smaltované a kovové šperkovnice vypadají efektně, ale když chcete něco, co udrží vaše věci v bezpečí a suchu, zvolte dřevo.

Dobře ošetřené dřevo zabraňuje hromadění vlhkosti a tak chrání vaše šperky nejspolehlivěji.

Projděte svoji kolekci šperků

Kolik šperků vlastníte? Je pravý čas podívat se na šperky a rychle provést inventuru.

Kolik máte náhrdelníků, prstenů a náramků a jak by měly být uloženy? Například pokud povětšinou vlastníte prsteny, měli byste si vybrat šperkovnici se zdířkami, kam můžete prsteny odkládat.

Pokud máte většinou malé náramky, zvažte šperkovnici, která má ve svých útrobách spoustu místa.

Pokud máte více náhrdelníků, ​​možná budete potřebovat šperkovnici známou jako “skříň”, která má svislý design a spoustu místa k zavěšení náhrdelníků.

Jedním z hlavních účelů vaší šperkovnice je schraňovat šperky, aniž by se zamotaly.

Zamykací nebo nezamykací šperkovnice?

Pokud se skutečně zajímáte o bezpečnost svých šperků, měli byste šperkovnici umístit do trezoru s řízenou teplotou, do uzamykatelné místnosti, nebo do bezpečnostní schránky v bance nebo na jiné bezpečné místo.

Jestliže nevlastníte drahé šperky, ale zato máte děti – zvažte uzamykatelnou šperkovnici. Krabička se šperky může lákat a vy se díky zámečku vyhnete nechtěnému spolknutí.

K dispozici jsou vynikající šperkovnice s bezpečnostními zámky, které chrání vaše šperky před cizími rukami.

Design šperkovnice

Ujistěte se, že šperkovnice, kterou si vyberete, odpovídá vašemu domácímu designu a dekoraci.